ATC Vital Aspir Yağı - Violet
ATC Vital Aspir Yağı - Violet
ATC Vital Aspir Yağı - Violet
ATC Vital Aspir Yağı - Violet
ATC Vital Aspir Yağı - Violet
ATC Vital Aspir Yağı - Violet
ATC Vital Aspir Yağı - Violet
ATC Vital Aspir Yağı - Violet

ATC Vital Aspir Yağı - Violet (152.05.0001)

Marka : ATC Vital
Fiyat : ₺174,00(KDV Dahil)
Toplam Stok Adedi : 900
Stok Miktarı : 300
Barkod : 8684093412036

Spor çevrelerinin CLA olarak bildiği, sporcuların yağ yakıp kas kütlelerini arttırmak için kullandıkları bu yağ asitinin aspir yağında tabiî halde bulunması onu bu noktadan çok ön plâna çıkarıyor.

ADET

Artır Azalt

ATC Vital Natürel Aspir Yağı

Anavatanı Güney Asya olarak kabul edilen aspir bitkisinin oradan Ortadoğu coğrafyası ile Akdeniz ülkelerine yayıldığı düşünülmektedir. Geçmiyi 3500 yıl öncesine kadar uzanan aspir, bugün dünyanın bir çok ülkesinde üretilmektedir.

Birinci ve asıl önemli özelliği, ihtiva ettiği linoleik asit (Omega 6- CLA) vücudumuzun temel ihtiyaçlarından olmasına rağmen, vücut tarafından üretilemediğinden mutlaka haricen alınması gerekiyor. Spor çevrelerinin CLA olarak bildiği, sporcuların yağ yakıp kas kütlelerini arttırmak için kullandıkları bu yağ asitinin aspir yağında tabiî halde bulunması onu bu noktadan çok ön plâna çıkarıyor. Doymamış yağ asitleri itibariyle de zengin olan aspir yağı, bilhassa alındıktan hemen sonra yapılacak bir spor aktivitesi ile verimliliği neredeyse %100 seviyesine çıkar, vücudun biriktirdiği yağların çözülüp kana karışmasını hızlandırır. Kana karışan bu yağlar, yakılarak vücut enerjisine dönüştüğünden daha enerjik ve zinde hissettirir.
Kas kütlesinin arttırılması ve korunmasında da oldukça etkili olduğu bilinmektedir. Aminoasit, mineral ve vitaminlerce de zengin olan aspir yağı, şişmanlığın tavan yaptığı günümüzde her geçen gün aranılırlığı artmaktadır. Bu cihetle kadınların gözdeleri arasında olduğunu da söylemek gerekir.
Deri emiliminden faydalanmak için masaj yağı olarak kullanıldığında cildi beslemekte, kırışklıkları hafifletmekte, cildi sıkılaştırmaktadır. Uygulandığı bölgelerde lokal yağ yakımını hızlandırmaktadır. Fakat Omega 3 asitinin çabuk kuruması sebebiyle masaj uygulamasının mümkün mertebe küçük bölgeler halinde yapılması tavsiye edilmektedir.

Aspir yağının doymuş, tekli doymamış ve çoklu doymamış yağ asitleri bileşimi ortalama olarak aşağıdaki gibi verilebilir:

             

  Doymuş yağ asitleri    %9.5 
  Tekli doymamış yağ asitleri (Omega 9)  %10.5 
  Çoklu doymamış yağ asitleri (Omega 3 ve 6)   %80

 

 

 

Aspir Yağının Ortalama Besin ve Enerji Değerleri

 

 

Besin Enerjisi   3700 kJ / 900 kcal 
Yağ  100 g
Doymuş Yağ Asidi    9.5 g
Omega 9  10.6 g
Omega 3 ve Omega 6     79.9 g
Karbonhidrat  0
Protein  0
Şeker  0
Tuz  0

 

 

 

 

İçindekiler

Soğuk Sıkım Aspir Çekirdeği Yağı

Muhafazası

Soğuk ve karanlıkta muhafaza ediniz. Açınca 1 - 2 ayda tüketiniz.

Dayanma Süresi

12 Ay

Kullanım Şekli

Gıda yağı olarak kullanıldığında mümkün mertebe sabah ve akşam, yemeklerden yarım saat kadar önce bir tatlı kaşığı olarak alınmalı ve üzerine en az bir bardak su içilmelidir.

Sıcak yemeklerde yemeklik yağ olarak kullanılır. Ancak kızartma yağı olarak kullanılmamalı.

Ayrıca soğuk meze ve tüm salatalara ilave edilerek alınabilir. Alındıktan sonra sporla desteklenmesinin bilhassa tavsiye edildiği de unutulmamalıdır.

Masaj yağı olarak kullanıldığında da mutlaka cildin temiz olmasına dikkat edilmelidir. Temiz cildin emiliminin daha güçlü olduğu unutulmamalıdır. Mümkün mertebe küçük bölgeler halinde uygulanmasının tesirini arttıracağı da
akılda tutulmalıdır. 

 

 

 

 

 

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR