Çörek Otu Yağı Natürel 500 ml Dorica
Çörek Otu Yağı Natürel 500 ml Dorica

Çörek Otu Yağı Natürel 500 ml Dorica

Marka : ATC
Fiyat : ₺159,00(KDV Dahil)

ADET

Artır Azalt

Hadislerde övülmüş Şifalı Bitkilerden (Nigella Sativa) için: Allah'ın Elçisi (s.a.v.) şöyle buyuruyor: "Muhakkak ki 'kara habbede' (çörek otunda)' samdan başka her derde bir şifa vardır." Sam, ölümdür. 'Kara habbe' ise kendisine 'şuniz' denilen 'çörek otu'dur." Sahih-i Müslim, C.7. H.No: 88

 

ATC Vital Naturel Çörek Otu Yağı

ATC Vital Natürel Çörek Otu Yağı tamamen olgunlaşmış çörek otu tohumlarının soğuk sıkımıyla (soğuk pres) üretilmektedir. Daha sonra sadece filtrelenir ve violet cam şişelerde dolumu yapılır.

Soğuk sıkım esnasında makinelerin ve yağın ısınmaması için sürekli kontroller yapılır ve bu süreçte sıkım makineleri olabilecek en düşük devirde çalışır. Filtrelendikten sonra altın sarısı rengiyle orta sertlikte, boğazı tırmalamayan harika lezzette bir yağdır.

Çörek Otu İçerisindeki Etkin Maddeler

Yapılan bilimsel çalışmalarla bugüne kadar çörek otu içerisinde 115’den fazla etkili madde tespit edilmiştir.

Çörek otu yağının doymuş, tekli doymamış ve çoklu doymamış yağ asitleri bileşimi ortalama olarak aşağıdaki gibi verilebilir:

                

  Doymuş yağ asitleri    %15 
  Tekli doymamış yağ asitleri (Omega 9)  %24 
  Çoklu doymamış yağ asitleri (Omega 3 ve 6)   %61
   

 

Çörek otunda, yağda eriyen vitaminler  Vitamin E (tocopherol), Vitamin A (Beta-Carotin), Vitamin B 1, 2,  6, 7 , 9, Vitamin K nın yanısıra birçok bioaktif madde bulunur.

Çörek otu içeriğinde;

  •                    Kalsiyum

                   Demir

  •                    Fosfor
  •                    Sodyum
  •                    Potasyum

gibi minarellerin yanısıra Selen ve Magnezyum gibi iz elementlerde tesbit edilmiştir.

Thymoquinon, p-Cyment, alfa-Pinenlerin yanısıra aminoasitler açısından da oldukça zengin olan çörek otu üzerinde yapılmış klinik çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.

Çörek otu tarihi

Yazılı kaynaklardan yaklaşık 3000 yıl öncesine kadar bu konuda tarihi bilgi alınabilmektedir.

Eski Mısırlılar’da çörek otuna çok büyük önem verildiği ve saray çevrelerinde yaygın olarak sağlık maksatlı kullanıldığı bilinmektedir.

Günümüzde de çörek otu tohumu ve yağı üzerinde yapılmış yüzlerce uluslararası klinik çalışma bulunmaktadır. Buna paralel olarak yazılmış yüzlerce ilmi eser de mevcuttur.

 

 

Besin Enerjisi   3700 kJ / 900 kcal 
Yağ  100 g
Doymuş Yağ Asidi    15 g
Omega 9  24 g
Omega 3 ve Omega 6     61 g
Karbonhidrat  0
Protein  0
Şeker  0
Tuz  0

 

 

 

Kullanım Şekli

ATC Vital Çörek Otu Yağı sabah, öğlen ve akşam yemeklerinden yarım saat önce veya yemek esnasında 1 tatlı kaşığı (büyükler), 1 çay kaşığı (10 yaşın altındakiler) alınması tavsiyemizdir. İhtiyaç durumunda bu miktar 2 -3 katına kadar artırılabilinir. Bu kaliteli gıda yağı, yalnız başına dengeli bir beslenmenin yerini tutmak maksatlı değildir. Onun için dengeli beslenmeyi asla ihmal etmemeliyiz. Kilolu kişilerin yemeklerden önce, zayıf kişilerin ise yemeklerle birlikte veya yemeklerden sonra almalarında fayda vardır.

 

 

’Yağlar tüm canlı formların (İnsan, hayvan, bitki) canlılık funksiyonlarının, büyümenin ve güneşi kullanabilmenin hakim şartıdır. Yanlış yağlarla tahrip edilmiş bir insana vitamin, mineral, iz minarellerle yardımcı olabilme imkanı yok. İnsanlara yardımcı olmak istiyorsak, vücuttaki tahribatın sebeplerini (rafine yağlar) görmeliyiz.’’ Dr. Johanna Budwig (KANSER Proplem ve Çözümü)

 

 

Benzer Ürünler